Johann von Carstein - Johann je společně se svou sestrou Verrenou von Carstein jedním z několika posledních, přeživších upírů rodu Von Carsteinů. Po strašlivém debaklu jehož se dopustil někdejší pán temnot Mannfred von Carstein. Společně s dlouhým životem, stráveným mezi lidmi, strávený ve studiích magie smrti, a svou mezi upíry neobyčejnou posedlostí ,navrátit dávný odkaz svého rodu zpět k slávě dávných časů, je Johann zoceleným válečníkem a mistrem strategie. Byl to on, kdo jako první otevřel dávné krypty, které ukrývaly jedny z nejmocnějších válečníků, kteří kdy kráčeli za života po tváři země. Byl to on, kdo proměnil Stirland v zemi stínů a strachu. Byl to on, kdo procházel tapisérií magie i osudu, aby odhalil tajemství, která mu dají to co chce. A byl to on...kdo drží v rukou jeden z nejmocnějších artefaktů rodu von Carstein. Carsteinův prstem.

Johann na svých ramenou nese mnohem více, než jen vlastní pohnutou minulost, která se skládala z častých neúspěchů v oboru magie smrti, nekonečných útěků a krvavé daně, kterou si na něm vybral souboj s řádem lovců čarodějnic, kterým se podařilo jej obklíčit a málem i zahubit. Třímající utrhnutou hlavu, jednoho z několika nejmocnějších lovců čarodějnic ve svých rukou, pijící krev jeho společníků a nesoucí rány, které jeho tělu způsobily posvěcené čepele, byl Johann zahnán zpět do stínů Stirlandu. Žádný z lovců čarodějnic, kteří tuto potyčku přežili nebyl toho názoru, že jeden z potomků prokletého rodu je opravdu mrtvý. Ovšem po deseti letech klidu a válce, která řádila v jiných částech říše, byli lovci donuceni Stirland opustit. A zbylá, malá posádka, která zůstala...nemohla Johanna zastavit. Vlastní strach a pýcha, se stala lovcům čarodějnic i hraběti Stirlandu smrtelnou, neboť aby ochránily lid před hrůzou, zatajily lovci čarodějnic Johannovu existenci, označující jej jako pouhého přisluhovače sil chaosu.

Ovšem rod Von Carstein nezná porážku. A obklopen novou mocí, armádou i sílou, která proudí skrze jeho žíly, vyráží Johann von Carstein do boje, aby začal budovat schodiště...jenž jej dovede k jeho cíli. Ať už utopí svět ve krvi nebo ne...a kdo ví...je možné, že ve svých pařátech již svírá odpovědi na své otázky. Neboť jak se zdá...někdo našeptává jeho uším. Někdo, kdo by měl být mrtvý a přesto, stále setrvává mezi námi.

Šampión

 • rapír, šavle, meč + štít
 • meč (110cm), šavle (110cm), rapír (110cm) + štít
 • obouruční šavle (150cm)
 • obouruční meč (150cm)
 • Verrena von Carstein - Mezi upíry existuje jen málo těch, kteří jsou magicky stejně nadaní jako jedna z posledních dcer rodu Von Carstein, Verrena. Zatímco její bratr strávil většinu svého života v nesnázích, ona byla tou šťastnější z dvou. Využívající svou nadlidskou krásu, šarm a pronikavou inteligenci, byla schopna jako jedna z mála upírů kráčet po dlouhá léta mezi smrtelnou šlechtou říše, pohraničních knížat i slepými lordy Bretonie. Každé místo, které navštívila, využila dle svých potřeb a tužeb. Ovšem její největší touhou vždy bylo stát se upírkou, která ovládne nejtemnější okruhy magie smrti. Býti tou, která ovládne srdce každého smrtelníka. Ovšem více než to, přeje si vrátit svou matku, dávnou paní všech upírů zpět mezi své děti. Neúnavně sbírala vědění, prováděla rituály, na které by měl žaludek jen málo který černokněžník. A obětovala vše, jen proto aby se přiblížila ke svému cíli. A neuspěla. Veškeré znalosti, které získala pod vedením své matky Isabelly von Carstein. Všechny svitky a tajemství která rozpoutala a pohltila...přineslo prohru.

  Nezáleželo natom kolik ochranných run a znamení zlomila. Kolik dávných kouzel obelstila či kolik smrtelníků zneužila. Nepomohla ani tajemství Mousillonu, dávné knihy nekromancerů, upadnutí do nejhlubších kleteb chaosu...Verrena neuspěla. Ovšem její bratr, jeden z posledních bratrů, Johann von Carstein ji dává naději. Mluví o možnosti jak se dá přemoci ta nejhorší z nejhorších kleteb. To on jí přivedl zpět na místo, kde byla zrozena. Na místo, kde se stala dcerou a získala matku. Tam kde dala své srdce a svou krev, aby mohla zatratit své lidství a být něčím víc. Verrena von Carstein, jedna z posledních, mocných černokněžníků mezi upíry, se vrátila domů. A společně se svým bratrem...následuje stezku smrti, směrem k jejímu cíli. Oživit srdce Von Carsteinů.

  Kouzelník

 • šavle, meč, rapír + hůl
 • šavle, meč, rapír + magický předmět
 • šavle (110cm), meč (110cm), rapír (110cm) + magický předmět
 • Zombie - Jelikož to byli především jednotky Averlandu a Stirlandu, kdo zaplatil nejkrvavější oběť během Johannova tažení, byli ideálním, prvním materiálem pro stvoření standartní síly armády nemrtvých. Pomalu se táhnoucí zbytky zabitých obránců říše táhnou pod praporcem Von Carsteinů. Zombie jsou jednotky otrhaného vzevření, pomalého pohybu a až tvrdohlavé houževnatosti. Svírající rozlámané zbytky zbraní, nářadí či kusů nábytku, se tyto hordy neustále se zvedajících mrtvol připraveny otestovat obranu jakéhokoliv nepřítele. Je třeba uvědomit si, že přestože jsou zombie jen tupé, bezmyšlenkovité loutky nekromancerů, je jejich nedostatek emocí a strachu, tváří tvář nepříteli...děsivou vlastností. ZOMBIE BY MĚLI MÍT SVÉ KOSTÝMY LADĚNÉ DO BAREV STIRLANDU A AVERLANDU, KOUKNĚTE NA OBRÁZKY PRO INSPIRACI. OVŠEM STEJNĚ TAK MOHOU MÍT KOSTÝMY SEDLÁKŮ, ŘEMESLNÍKŮ, VOJÁKŮ APOD. (Zombie jsou jediná jednotka se schopností, která jim JEDNOU po zabití umožňuje po době - 30 sekund znovu povstanout a opět se zúčastnit boje. Za to se ovšem zombie nemohou pohybovat rychleji než rychlou, kulhavou chůzí).

  Zombie

 • libovolná, jednoruční zbraň (90cm)
 • libovolná, jednoruční zbraň (60cm)
 • Ghůlové - Ať už byli Johann a Verenna donuceni otevřít jakoukoliv prastarou hrobku, nic je nezastavilo od toho, aby ve Stirlandu neodemkli místa v nichž se ukrývaly jedny z nejstrašlivějších bytostí, které se nachází v řadách nemrtvých. A byli to ghůlové, hladově lačnící po morku z kostí a mase, kterým by se nakrmily. Svírající palice, kusy velkých kostí a rozlámaných stromů, s řevem a děsivou rychlostí vyběhli do ulic, rozsévající smrt.

  GH LOVÉ MOHOU MÍT (POKUD BUDETE CHTÍT) FALEŠNÉ SVALY, Ů OVŠEM MOHOU BÝT I V HADRECH ODĚNÍ, S KOSTMI TRČÍCÍMI ZE ZAD A ZNETVOŘENÝMI ÚSTY. JEJICH KŮŽE MÁ TEMNÝ NÁDECH. POZOR ! MŮŽETE MÍT NA SOBĚ VÍCE HADRŮ NEŽ JEN BEDERNÍ ROUŠKU, BUDE ZIMA ! POKUSTE SE VYTVOŘIT DOSTATEČNĚ BESTIÁLNÍ VZEVŘENÍ VAŠICH KOSTÝMŮ. FALEŠNÉ ZUBY ČI TESÁKY JSOU VÍTANÉ, STEJNĚ JAKO TMAVĚ ZELENO-ŠEDO-HNĚDÁ, MRTVOLNÁ KŮŽE.

  Ghůlové

 • kombinace 2 x 90cm (kyj, palcát, kladivo)
 • Oživení kostlivci - Ovšem bestie nebyli jediným Johannovým trikem. Využivající Verenniny schopnosti, byli oba sourozenci schopni pozvednout ze Stirlandských pohřebišť mrtvé lovce a ostrostřelce, kteří svázaní mocí nekromancie, nyní prodávají své luky, své nové paní. Nezáleží natom, že jediné co z nich zbývá jsou rozpadající se zbytky jejich oděvu a kosti. Své luky ovládají stejně schopně jako za života. LUČIŠTNÍCI NEMRTVÝCH JSOU STVOŘENI JEDINĚ Z KOSTLIVCŮ, KTEŘÍ MAJÍ NA SOBĚ NEJRŮZNĚJŠÍ ZBYTKY ODĚVŮ JAKO JSOU LOVECKÉ KOSTÝMY, VOJENSKÉ KOSTÝMY ČI ZBYTKY KOSTÝMŮ VESNIČANŮ.

  Kostlivci

 • luk + jednoruční zbraň (60cm - tesák, sekera, meč, kyj)
 • luk + jednoruční zbraň (90cm - meč, tesák, sekera, kyj)
 • Hrobová stráž - Nikdo nevzbuzuje v nepřátelích takovou hrůzu a strach jako osobní garda Von Carsteinů, známá jako "Hrobová Stráž" (Grave Guard). Elitní, nezastavitelná síla stvořena z nejzkušenějších a nejlépe vyzbrojených částí nemrtvé armády. Válečníci, kteří byli přivedeni zpět mezi živé proti své vůli, ponechávající si veškeré své schopnosti a vzpomínky na vojenský život, brání odkaz rodu Von Carstein s pomstychtivou brutalitou a neukojitelnou touhou po vyhlazení všech svých protivníků. Kostlivci oděni v těžké zbroji, pokryté ve rzi a svírající své štíty a zahnuté meče, kráčí obrnění ochránci rodu Von Carstein do války, vřeštící do noci, varující živé před jejich koncem. Ať už je jejich zbroj černá jako noc, nebo rzí prorostlá, slátaná hrouda oceli, nosí hrobová stráž barvy Von Carsteinů, což je temně rudý praporec se znakem draka.

  Hrobová stráž

 • meč, šavle, sekera + štít
 • obouruční meč (150cm)
 • obouruční sekera (150cm)
 • Meč (110cm), Šavle (110cm)